2012. január 16., hétfő

Kissinger-interjú,mely ki fogja verni a biztosítékot - Nyíltan készül és örül a III.Világháborúnak

HENRY KISSINGER : "Ha nem hallod a harci dobokat, minden bizonnyal süket vagy."

Ha már ő is ezt mondja,akkor jól nézünk ki !
Megszólalt a pénzhatalom nagyágyúja. Jobban mondva november végén adott gyors interjút Alfred Heinznek, múlt héten került ki mégis erre az oldalra. Az interjú az eddig összeesküvés teóriának nevezett elméletek nyílt beismerése.
Henry Kissingert, gondolom egyikőtöknek sem kell bemutatnom: gyakorlatilag nagyobb hatalma van, mint az Egyesült Államok elnökének és közvetlen kapocs az Irányító Elithez, sőt évtizedek óta meghatározója a világpolitika alakulásának.

Figyelemre méltó Henry Kissinger, Nixon egykori külügyminiszterének megnyilatkozása arról, hogy mi történik a világban, különösen Közel-Keleten.

Bár híres mondása önmagáért beszél, jelzi, milyen "emberrel" van dolgunk.


Manhattani luxuslakásában a visszavonult államférfi, aki májusban 89 éves lesz,
igen csak nyílt módon analizálta a világ jelenlegi helyzetét:

„Az Egyesült Államok visszaszorítja Kínát és Oroszországot, és az utolsó szög koporsójukba Irán lesz, amely természetesen Izrael fő céltáblája. Kínának eddig megengedtük, hogy növelje katonai erejét és Oroszországnak, hogy magához térjen a kommunizmusból. Ezt azért tettük, hogy elbizakodjanak, így aztán annál nagyobbat fognak huppanni. Olyanok vagyunk, mint egy mesterlövész, aki megengedi a pancsernek, hogy puskája után nyúljon, és ha próbálkozik, akkor aztán bumm bumm. Az eljövendő háború olyan súlyos lesz, hogy csak egy szuperhatalom nyerheti meg, és az mi vagyunk barátaim.
Ezért van az EU is oly nagy sietségben, hogy egy szuper-államot létrehozzon, mert tudják mi lesz, és hogy túléljék azt. Európának egy nagy állammá kell válnia. Sietségükből úgy látom, hogy tisztában vannak azzal, hogy a végső harc az, ami előttünk áll. Ó, mennyire vágytam erre a gyönyörű pillanatra!”


„Ellenőrizd az olajat és ellenőrzöd az államokat; ellenőrizd az élelmiszert és ellenőrzöd a népeket.”

Kissinger aztán hozzáfűzte: “Az átlagember úgy készülhet fel a háborúra, hogy vidékre költözik és létrehoz egy farmot. De vigyen magával puskát is, mert az éhezők hada fog kószálni mindenütt. Habár az elitnek meg lesznek a saját biztonságos kuckói és speciális menedékhelyei, nekik is vigyázniuk kell, mert a menedékhelyeik is veszélybe kerülhetnek.” Néhány perc szünet után, míg gondolkodott, Kissinger így folytatta.

„Megmondtuk a hadvezetésnek, hogy nyersanyagforrásaik miatt át kell vennünk hét Közel-Keleti országot, és már majdnem befejezték a munkát. Mindannyian tudjuk, hogy én mit gondolok a katonaságról, de meg kell mondanom, hogy ezúttal fölöslegesen engedelmeskedtek a parancsnak. Pont az utolsó akadály, Irán az, ami átbillenti a mérleget.
Meddig nézheti Kína és Oroszország tétlenül az amerikai tisztogatást? A nagy orosz medve és a kínai kuli felébred félálmából, és akkor kell Izraelnek küzdenie minden erejével és fegyverével, hogy annyi arabot megöljön, amennyit csak tud.



Remélhetőleg, ha minden jól megy, a fél Közel-Kelet Izraelé lesz. Katonáink az utolsó évtizedben remek kiképzést kaptak harci konzol játékokkal. Érdekes volt a Modern Hadviselés 3 nevű játék (Call of Duty Modern Warfare 3), amely előre programozza az embereket, hogy mi fog hamarosan bekövetkezni.
Katonáink Amerikában és Nyugaton jól fel lettek készítve, mert jó katonáknak nevelték őket, ágyútölteléknek, és ha el kell indulniuk, hogy küzdjenek azokkal az őrült kínaiakkal és ruszkikkal, engedelmeskedni fognak a parancsnak. A hamuból egy új társadalmat fogunk felépíteni, s csak egy szuperhatalom marad, és aki nyer, az a globális kormány lesz.
Ne felejtsük, hogy az Egyesült Államok rendelkezik a legjobb fegyverekkel, olyanokkal is, ami senki másnak nincs, és be fogjuk dobni azokat a fegyvereket, ha eljön a megfelelő idő.”

Vége az interjúnak. Riporterünket Kissinger embere kitessékeli.


Amit hallottunk teljes mértékben kapcsolódik Wesley Clark tábornok által elmondottakhoz:


Fordította: Vajta Dénes

forrás: http://vilaghelyzete.blogspot.com/


Keresd, kinek áll érdekében...

Az Egyesült Államok tudatosan élezi az iráni nukleáris program körüli helyzetet. A több milliárdba kerülő „nehéz” szénhidrogén-kitermelési programot, amelyet az USA fogatott el, csakis abban az esetben realizálhatja, ha az olajárak magas szinten maradnak. Ha Irán, Washington lépéseire válaszolva, elzárja a Hormuzi-szorost, az olajárak óhatatlanul felszökkennek – jegyzik meg az elemzők.
Mindössze egy pár héttel ezelőtt a szakértők meg voltak győződve arról, hogy nem kerül sor az Iránnal szembeni olajembargó bevezetésére. Az iráni olajat importáló országok, elsősorban az EU-tagországok és Japán kénytelen lesz sürgősen más olajszállítót keresni. De a legnagyobb veszélyt Teherán válaszlépései jelenthetik. Az iráni hatóságok bejelentették, hogy ha a nyomás fokozódik, elzárjak a Hormuzi-szorost, ami az olaj-világpiac megbénulásához vezethet, hiszen éppen a tengeri szoroson át bonyolítják le az egész világ tengeri szállítása 45%-át. Ebben az esetben az olaj-világárak csaknem duplájára növekedhetnek. És ez elsősorban az amerikai olaj- és gézipari cégeknek kedvez – vallja meggyőződéssel Szergej Pravoszudov orosz szakértő.
„Az Egyesült Államokban ez sokak számára előnyös. Az utóbbi évtizedekben élénken fejlődött a palagáz-kitermelés, most a palaolaj-kitermelésre álltak át. Az amerikaiak ezt alighanem nemzeti projektnek tartják, amelyik több mint egymillió munkahelyet teremtene. Hiszen az olajkutakat folyamatosan fúrni kell, ugyanis egy év leforgása alatt gyakorlatilag alkalmatlanná válnak a kitermelésre. De az olajnak legalább 100 dollárt kell érnie hordónként, máskülönben ez nem lenne nyereséges. az Egyesült Államoknak éppen azért van szüksége Iránra, hogy elzárja a Hormuzi-szorost, amelyen át a közel-keleti olajt és földgázt szállítják. És akkor óriási hiánnyal kell számolni.”
Szakértők rámutatnak a „palagáz-sztori” további aspektusára. Amerikai ökológusok rámutatnak, milyen katasztrofális következményei lehetnek a pala-lelőhelyek tömeges kiaknázása esetén. Alekszej Jablokov professzor, orosz környezetvédő kommentárja.
„A palagáz kitermelése földrengéseket provokálhat ki. Létezik egy másik probléma is: a föld alatti rétegek szennyezése. A szennyezés eléggé messzire terjedhet. Amerikában jelenleg folyamatosan csetepaték folynak a körül, hogy engedélyezzék-e New Yorkban, illetve máshol a kitermelést.”
New Yorkban és Texasban sikerült betiltani a pala-szénhidrogének kitermelését. A lelőhelyek környéki lakosok még emlékeznek arra, hogy a vízcsapból a vízzel együtt gáz jött. Azonban ha az olajárak emelkednek, a környezetvédőkre és a lakosságra aligha fognak hallgatni. Recesszió idején az USA nem engedheti meg magának, hogy a közel-keleti olajtól és Irántól függjön – hangoztatják egyre gyakrabban a Fehér Házban és a Capitoliumban.
ruvr.ru

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése