2012. március 8., csütörtök

A TÁRSADAlOM GAZDASÁGI ÖSSZEOMLÁSÁNAK ÖT FOKOZATA

Az általunk ismert társadalom össze fog omlani az alábbiakban kifejtett öt fokozatban. Bár a társadalom összeomlását felgyorsíthatják olyan események, mint például háború, természeti csapás, járvány, terrortámadás, de akár egy aszteroida becsapódása is, ennek ellenére az összeomlás alapvetően öt fokozatban történik. Ha ezt túl akarod élni, akkor fontos a jelek észlelése és helyesen értelmezése, hogy felkészülhess a legrosszabbakra, és a lehető legkisebb áldozattal éld túl az eseményeket.

Első fokozat – Elindul a hanyatlás: Minden szép és jó, a gazdaság virágzik, a nemzet kellemes életszínvonalat tudhat magáénak. A dolgoknak így kell(ene) lenni. Árubőség van, mindenhez olcsón hozzá lehet jutni. A bőségnek látható jelei vannak. Az áruházak polcai teli vannak. Általánosságban az élet jó. Az ország infrastruktúrája hibátlanul funkcionál. Azonban az az elképzelés, hogy mindenki jogosan elvárhatja a szükséges javak birtoklását, széles kőrben elfogadott tézis. A javak újraelosztása intézményezetté válik a szociális háló kiszélesítésével, ami lecsökkenti a termelékenységet és fokozza az állami újraelosztást.

Pozitívumok: 1) Megfelelő karrier, 2) Saját otthon, 3) Megtakarítások, 4) befektetések – részvények, kötvények, 5) betegségbiztosítás, 6) Kellő életkilátások, 7) Megfelelő boni tás hitelfelvételhez.

Második fokozat – Lassú lecsúszás: A gazdaság lassú, de folyamatos hanyatlásba lép. A munkanélküliség növekszik. Egyre többen kapnak állami támogatást. Fizetnek a nem dolgozásért. Az állami költekezés drámai mértékben nő. Arany, ezüst ára drasztikus növekedésbe kezd. Az infláció két számjegyűvé válik.

Pozitívumok: 1) Készpénztartás, 2) Nemesfém beszerzés, 3) Biztos munkahely, 4) Megszabadulás a tartozásoktól, 5) Egészségbiztosítás megkötése, 6) Ingatlan tulajdonviszonyok lerendezése, 7) Kis fogyasztású gépkocsi beszerzése, 8)) Nagyvárostól legalább 60 kilométerre lévő termőföld beszerzése.

Harmadik fokozat – A helyzet rosszabbodik: A gazdaság totális összeomlása egy jelentős, hosszantartó hanyatlás után indul be. A kormány maximalizálja az árakat. Alapvető áruk hiánya fokozódik. Visszavett házak tízezer számra állnak üresen. A középosztály kedvelt városnegyedei lerobbannak. A kormány a bankópréshez nyúl, hogy a működési költségeket ki tudja fizetni, beleértve százezrek segélyezését. Az infláció tovább növekszik, a munkanélküliség átlépi a 25 %-ot. Bankok, vállalkozások sorra bedőlnek. Érezhetően senkinek sincs pénze. Egyre több a hajléktalan. A szakszervezetek sztrájkokat, tüntetéseket, zendüléseket szerveznek. A közműszolgáltatások kimaradnak, megbízhatatlanokká válnak. A nemzeti infrastruktúra összeomlóban. Itt-ott összeverődött bandák ütik fel a fejüket. A kormány összeszedi a békés állampolgárok fegyvereit. Az erőszakos támadások mindennapossá válnak. A városokon belüli élet egyre veszélyesebb.

Ekkor már látható, hogy az országban a folyamatok visszafordíthatatlanok. Ennek ellenére még minden jóra fordulhatna, ha a megfelelő vezető kerülne a kormány élére, aki valóban elkötelezné magát a nemzet megmentésére és nem félne megtenni a szükséges lépéseket. Természetesen, ha egy ilyen vezető lett volna, akkor az ország eleve nem jutott volna ebbe a helyzetbe.

Pozitívumok: 1) Arany és ezüst érmék birtoklása, 2) Készpénz a szekrényben, 3) Munkahely, 4) Gépkocsi birtoklás, 5) Kifizetett ház, 6) Néhány hónapos élelmiszerkészlet, 7) Néhány hónapra elégséges üzemanyag, 8)) Lőfegyver és töltény birtoklása, 9) Betervezés egy vidéki búvóhelybe történő áttelepülésre, 10) Néhány háziállat (csirke, nyúl, hal) birtoklása, 11) Hasonló gondolkodású emberekkel való kapcsolattartás, 12) Túlélési ismeretek elsajátítása, és a teendők begyakorlása.

Negyedik fokozat – A hatalom megragadása: A harmadik fokozat után az összeomlás bármikor bekövetkezhet. A középosztály majd mindenét elveszítette. A „tisztességes” családok által lakott területeken elhagyott házak találhatók összetörve, kifosztva. Az infrastruktúra alig használható. Elektromos áram vagy van, vagy nincs. Áramkihagyások mindennaposak. Az infláció megállíthatatlan. Aranyat és idegen valutákat se venni, se eladni nem lehet. A gazdaság összeomlik. Amit lehetett az emberek felvásároltak, az áruházak polcai üresek. Káosz uralkodik mindenütt. A rendőrség felügyelete alól a városok átcsúsznak a különböző bandák kezébe. A kormány megszorító intézkedéseket rendel el a gazdaság irányítása végett. Semmiből sincs elég, a létfontosságú élelmiszert jegyre adják. Amikor kapni lehet, az élelmiszerekért és a benzinért hosszú sorok állnak. Megfizethető egészségügyi ellátás nem létezik. Már rég nincs állásod. Amit nem tudsz magatoknak megteremteni, azt el kell felejtenetek. Érzékelni fogják mit jelent egy harmadik Világ országában élni.

Pozitívumok: 1) áttelepülés vidéki búvóhelyre, 2) Lőfegyver és töltény birtoklása, 3) Élelmiszertartalékolás legalább egy évre, 4) Megfelelő üzemanyag tartalék, 5) Biztonság kiépítése a csoport, és a felhalmozott tartalékok részére, 6) Kiképzett kutyák birtoklása a biztonság fokozása végett, 7) A túléléshez szükséges konyhakert művelésének az ismerete, 8)) Túlélési ismeretek elsajátítása, és a teendők begyakorlása.

Az első négy fokozat lecsengése után a helyzet mindenki számára egyértelművé válik. Ekkor már a felkészülés elkezdéssel elkéstél. Amit korábban nem szereztél be, azt most már nem leszel képes. A helyzet tovább fog romlani, sokkal tovább. A következő, ötödik fokozat nem lesz egy élvezet.

Ötödik fokozat – Búcsú az emberi szabadságtól, a függetlenségtől: A kormány kihirdeti a szükségállapotot (hadiállapotot). Polgári csapatok fognak harcolni a kormány erőkkel. Harminc napnál tovább tartó élelmiszer mennyiség „halmozásnak” számít, és mint ilyen, bűntény. Az emberek tömegesen szegényednek el, az éhezés mindennapi. A kormány cserébe a szabadságért és a függetlenségért minimális élelmet, vizet, és szállást biztosít. Vége a demokráciának és egyfajta szociális állam jön létre azt ígérve, hogy megoldja a társadalmi problémákat, és visszahozza a békét, valamint a jólétet, ami évekkel korábban volt. A hatalmat egy totalitárius rezsim ragadja magához.

Pozitívumok: 1) Vidéki búvóhely, 2) Biztonság kiépítése a csoport, és a felhalmozott tartalékok részére, 3) Hasonszőrű emberekből álló közösséggel együtt észrevétlen lapulás, 4) Lőfegyverrel rendelkezés és annak használati ismerete, 5) kiképzett kutyák birtoklása a biztonság fokozása végett, 6) Túlélési ismeretek elsajátítása, és a teendők begyakorlása, 7) Földműveléssel annyi élelmiszer előállítása, ami a csoport szükségletének 150 százaléka, 8)) Megfelelő mennyiségű ivóvízellátás biztosítottsága, 9) Vetőmagok birtoklása felhasználásra és cserealapnak. 10) Élni akarás a kegyetlen körülmények ellenére.

Ha ma nem készülsz fel, akkor növeled a holnapok szenvedését. – Jobb, ha 10 évvel korábban készülsz fel, mintha 10 nappal később. Azok, akiknek nincs semmi jövőlátásuk, azt állítják, hogy ez sose fog bekövetkezni. Rendben, de aki úgy dönt, hogy nem készül fel az előttünk álló eseményekre, annak felhívom a figyelmét a következőre:

Ha nem készülsz fel az eseményekre, azok bekövetkezésekor ne számíts a segítségemre.
This article has been contributed by David Meyer. You can read more of his editorials at the Target of Opportunity web site. forrás: Tibor bá blogja

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése