2012. július 22., vasárnap

Asszád kiengedte a szellemet a palackból

A SABAH török újság hírei szerint Mardin városán keresztül szünetel az olajszállítás, mivel péntek este felrobbantották a kőolajvezetékeket. A robbantást a Kurd Munkáspárt hajtotta végre, és ezzel bekövetkezett, amire korábban felhívtuk a figyelmet – hogy Törökországnak nem tanácsos belefolynia a Szíria elleni háborúba, mert az ország területi egysége meg fog bomlani.
A szír elnök nem véletlen nem mondott le az elmúlt egy év során. Nagyon jól tudja, hogy ha a törökök támadnak, neki csak a megfelelő embereket kell megtalálnia, hogy Törökország elveszítse a területei egy részét és egy évtizedre polgárháborús helyzet alakuljon ki. A szír vezetés a megfelelő pillanatban fel fogja használni a kurdokat az ellenségessé váló ország destabilizálására. Törökországban ugyanis megközelítőleg 15 milliós kurd kisebbség él, és a kurd lakosság egy összpontosult tömbben található meg négy ország területén: Törökországban, Szíriában, Iránban és Irakban. Egy 37,5 milliós nemzet ország nélkül, négy ország kormányai közé zárva. Olyan ez a terület, mint egy puskaporos hordó. Senki nem akarja igazán támogatni a kurdok törekvéseit, mert azzal a teljes térséget (a másik három országot is) felborítaná. Viszont az Asszád-rendszer megteszi, ha már egyébként is veszélyben az ország területi egysége.
Úgy tűnik, Asszád megtalálta azt a pontot, amivel bebiztosíthatja, hogy a NATO ellenes török ellenzék felerősödjön. A kurdok támogatást kapnak – fegyvert, logisztikát, információkat, és egyelőre csak merényleteket hajtanak végre. Ez intő jel arra, mi lesz akkor, ha a török haderő átlép a szír határon. Akkor ugyanis Kurdisztán Asszád támogatásával ki fog szakadni a környező államokból, ami nem csak Szíriának ad egy frissen született protektorátust, hanem Törökország területi egységének felbomlását jelenti. A kurdok pedig azonnal az országot megszálló NATO ellen fordulnak, mert Törökország NATO tagállam - és egy NATO tagállam felbomlásakor hemzsegni fog az ország a „békefenntartóktól”, akiknek minden erejét le fogja kötni az éledező kurd felkelés.
Ez fog történni, ha a törökök támadnak. De úgy tűnik, már az is elég indok, hogy Törökország kiképzést és ellátmányt biztosít a Szíriát destabilizáló terroristáknak, mert a kurdok aktivizálódni kezdtek. Asszád azonban csak a végső pillanatban fogja meglépni a kurdok szabadon eresztését, mert ezzel egyben Irán támogatását is elveszítheti. Irán területén is többmilliós kurd kisebbség él, így nem támogatják egy önálló Kurdisztán létrehozását, mert az Irántól is területeket szakítana el.
Akárhogy is, Törökország a polgárháború felé sodorja magát. Asszád idő előtt vette elő a kurd-kártyát, de még ha Szíria nem is támogatná a kurdokat, a NATO aktívan támogatná Kurdisztán létrehozását – abban az esetben, ha Szíria elbukik. Ugyanis ez Irán destabilizálásához is megfelelő feltételeket teremtene. Mostmár késő, mert az Asszád-rendszer kiengedte a szellemet a palackból. Kurdisztán ki fog szakadni a környező államokból, és ez egy öngerjesztő folyamat – mert amelyik ország nem ad elég támogatást a kurd kisebbségnek, az könnyen elveszítheti a kisebbség lakta területeinek egy részét.
Ezért robbannak a kőolajvezetékek Törökországban és Irakban. A többi már csak idő kérdése.
Fenyvesi Áron


Támadás Szíria ellen?


A kenyai pávián (Obama) kilátásba helyezte az erőszak alkalmazását a szíriai rendszer megdöntése érdekében. Valami súlyos oknak kellett lenni, hogy ezt a döntés végre (legalább szavakban) kiizzadják - két olyan háború közben, melyekben az USA veresége már csak rövid idő kérdése. Afganisztánban rendkívül súlyossá vált a helyzet, lényegében az agresszorok beszorultak a támaszpontjaikra, és a győzelemnek már a reménye is elszállt. Irakban is hasonlóan súlyosak a gondjaik. Agyonkozmetikázott veszteséglistájukról mostanában derült ki, hogy milyen durva hamisítványok. Az orosz sajtóban megbízható forrásokra hivatkozva közölték a valódi adatokat, melyek szerint az USA az Öböl-háború óta eddig 73.846 halottat és 1.620.906 fogyatékkal járó sebesültet vesztett.
Ez több, mint a vietnami háborúban elszenvedett veszteségei. Az afganisztáni veszteségek szigorúan titkosak, teljes cenzúra alatt áll minden ilyen jelentés, de a veszteségek nagyságrendjét jól jelzi az, hogy a közvetlen harci cselekményeket mindenhol elkerülik, és csak a haditechnikai fölényükkel igyekeznek a szabadságharcosoknak veszteségeket okozni. A lakosság gyűlöli és megveti őket, ezért a hazafias erők teljes támogatottságot élveznek. Az asszimetrikus háború a maga teljes valójában kibontakozott, melyben nem az USA áll nyerésre.
Az USA stratégái (politikai analfabéták) úgy gondolják, hogy Szíria geopolitikai helyzete sokkal rosszabb, mint Vietnamé, Iraké, vagy Afganisztáné volt. A NATO, illetve NATO által megszállt országok veszik körbe, és Izrael, amelynek érdeke Szíria elfoglalása. Lényegében egy ellenséges gyűrűben van, mely óriási erőfölénnyel is rendelkezik. De nem így volt ez Koreától kezdve Afganisztánig minden esetben? (Líbiával nem lehet példálózni, mert Kadhafi azzal, hogy lefeküdt a Nyugatnak, magára maradt, és mert volt mersze visszakövetelni a letétbe tett aranyát, halálra is ítélte magát.) Szíria viszont nincs egyedül. Oroszország és Kína soha nem fog hozzájárulni a szíriai légtér zárlatához, mely lényegében a szabad NATO légiterrort jelentené. Tehát vagy a Biztonsági Tanács engedélye nélkül agressziót követnek el, vagy a légierőt nélkülözve, ember-ember elleni harcot kell választaniuk. Ez utóbbi esetében biztos a totális vereség, amit az USA ma már nem engedhet meg magának.
Ha szembe mennek a Biztonsági Tanáccsal, és bevetik a légierőt, az egész térség lángba borulhat. A fenyegetett Irán vezetése jól tudja, hogy Szíria után hazájuk lesz a következő célpont, tehát akkor számukra a háború elkerülhetetlen. Ha elkerülhetetlen, akkor viszont a Szíria elleni NATO támadás után, amikor ott már eléggé elmérgesedtek a dolgok és súlyos veszteségeket szenvedtek el a harcoló felek, Irán teljes bizonyossággal lezárja a Hormuzi-szorost és preventív támadást intéz a térségben levő USA célpontok ellen. Ez az iraki és az afganisztáni térségben is egy összetett NATO ellenes általános támadás követ, és az oroszok is készek lennének a kaukázusi térségben egy komolyabb rendcsinálásra, melynek célpontjai az USA barát országok. Kína meg végre tehet valamit Taiwan visszaszerzéséért. És ez még csak a kezdet.
Nyugat-Európa olyan belső feszültségekkel terhelt, melyet már háborúval feloldani nem lehet. A széthúzás és az önzés mérgező gyümölcsei beérnek, és számtalan feszültséggócban még akár fegyveres harcok is kialakulhatnak, melyeket kezelni képtelenség. Az EU ezt a háborút nem éli túl, és még sok millió európai és idegen sem. Tehát Szíria megtámadása az egész világ politikai képét átalakítja, mégpedig a Nyugat rovására. Akik ebben kételkednek, azok csak arra gondoljanak, hogy milyen kiállással fog harcolni ebben a háborúban egy görög, egy magyar, vagy egy olasz. A szerbekről és más szláv népekről már nem is beszélve. Sok nép hamarabb harcolna a szomszédai ellen, mint a távoli Szíriában. Európa nyugati része minden vonatkozásban olyan ingatag, hogyha ezt tudatosítanák a szélesebb tömegekkel, azonnal vége lenne az EU-nak. Zavar esetén nincs orosz energiaszállítás, nincs külkereskedelem (még Kínával sem), a belső piac összeomlik, államcsődök következtében felkelések törnek ki, és felbomlik a rend. Még Németországban és Franciaországban is rendkívül súlyos gondok keletkeznek, különösen a migráció miatt. A Hormuzi-szorosban akármi is történik, évekig zárva marad, orosz energia nincs, viszont van egy óriási atomütőerővel rendelkező orosz hadsereg és nyugat-ellenes orosz közvélemény, és a nyugati munkanélküliséggel és uzsorakamatokkal leszegényített, megalázott tízmilliók. Sokan akarnak különböző számlákat kiegyenlíteni, és ennek is eljön akkor az ideje.
Elképzelhetetlen, hogy ezt a nyugati katonai tervezők ne tudnák. És nem csak ezt, hanem még sok olyasmit is, amiről nem beszélnek. Ezért joggal feltételezhetjük, hogy a kenyai pávián háborús retorikája mögött nincs támadó szándék, csak propaganda a szíriai belső és külső ellenség számára, mint ahogy az 1956-ban Magyarország esetében is az volt. Szíria kedvezőtlen geopolitikai helyzetét bőven kiegyensúlyozza a fentiektől való félelem. Asszad és a szíriai vezetés még egy ideig nyugodtan aludhat, és csak a banditák leverésével kell foglalkozniuk. Ezt viszont sikeresen meg fogják oldani, mert olyan energiákkal rendelkeznek, amelyre a nyugatiaknak nincs ellenszerük. Az önfeláldozó hazaszeretettel.
Kassai Ferenc


Damaszkusz rohama: valóság vagy színházi előadás?


Oroszország és Kína megvétózták a szíriai konfliktushelyzet megoldására irányuló nyugati határozattervezetet, amely kemény szankciókat vezetett volna be Damaszkusszal szemben, amennyiben az nem teljesíti a követeléseiket. Oroszország állandó képviselője az ENSZ-ben, Vitalij Csurkin elmagyarázta Moszkva álláspontját: „A javaslat teljesen egyoldalú. A nyomásgyakorlás és a szankciók csak a szíriai kormánynak szólnak. Ez pedig nem tükrözi az országban uralkodó valódi helyzetet”.
A valóság pedig nem más, minthogy nem a szíriai kormányt kell megfékezni, hanem a békülésre nem hajlandó ellenzéket. Hiszen nyíltan felvállalták a „Vulkán Damaszkuszban – földrengés Szíriában” elnevezésű akciót. Ennek keretében pedig úgy 30 ezer harcost szabadítottak a fővárosra.
Ugyanakkor sok megfigyelő szerint, ez a szám több tízszer magasabb – és inkább propaganda akcióról van szó. Leonyid Iszaev orosz keletkutató így vélekedik:
Egyelőre a szíriai felkelőknek nem sikerült megszerezni az ellenőrzést egyetlen város felett sem. Ha elérik azt, amit elterveztek és Damaszkusz elesik, akkor természetesen a helyzet pillanatok alatt megváltozik. Ugyanakkor, a jelenlegi támadás valójában a kétségbeesést tükrözi. A szíriai hadsereg még mindig erős, a lázadók pedig nem tudják feltölteni soraikat. A Nyugat egyelőre csak pénzzel és fegyverekkel tud segíteni. Legalábbis addig, amíg Oroszország álláspontja nem változik. A szíriai ellenzék nagyon sok pénzt kap, szponzoraik már elkezdek kételkedni abban, hogy megéri-e finanszírozni ezt a projektet. Szíriában pedig a lázadók ereje egyre kevesebb lesz. Éppen ezért, az ún. Damaszkuszi roham valójában egy színházi előadás, hogy a szponzorok továbbra is pénzeljék az ellenzék akcióit.
A szíriai vállalkozásra rengeteg pénz megy el, ugyanakkor eredménye nincs. Damaszkusz még mindig állja a sarat. Ígyhát, az ellenzék, annak érdekében, hogy megtartsa tekintélyét a szponzorok szemében, színházi előadást rendez. Ez pedig, a szíriai katonai szakértő, Mohammed Isza szerint, az ún. Damaszkuszi rohamra is vonatkozik:
Jelenleg Damaszkuszban kisebb fegyveres csoportosulások vannak, nyilván valóan Szaúd-Arábia ellenőrzése alatt. Megpróbálnak kitörni és lövöldözésekbe kezdenek. De amint a helyszínre érkezik a hadsereg a lázadók elmenekülnek, és más helyeken kezdenek újabb akcióba, amelyeknek semmiféle eredménye nincs. Ugyanakkor azonban a külső szemlélő számára úgy tűnhet, hogy Damaszkuszban háború van.
A felkelők teljes létszámát nehéz megmondani. Az embernek pedig az a benyomása támad, hogy az előadás a végkifejletéhez közeledik, és az, hogy ki győz, a közeljövőben eldől.

 ruvr.ru


Cionista próbálkozás a szíriai katonai beavatkozásra

Izrael panasszal fordult az ENSZ-hez, miután a szíriai csapatok behatoltak a Golán fennsíkra – a két ország közötti demilitarizált övezetbe.
- Izrael hivatalos panasszal fordult az ENSZ-hez ezzel a komoly incidenssel kapcsolatban. Ez világos jelzés, amit az ENSZ-en keresztül üzenünk azoknak, akik irányítják Szíriát – jelentette ki az izraeli külügyminisztérium képviselője.
- Július 19-én nem messze Jubbātā al Khashab szíriai falutól a szíriai biztonsági erők és más fegyveres csoportosulások között dúló csata hevében a katonák átlépték a határt és megsértették az 1974-ben kötött fegyverszüneti megállapodást – áll a megkeresésben.

ruvr.ru


Aggódnak a szír vegyi fegyverek sorsa miatt


A szír külügyminisztérium szóvivője sajtótájékoztatót tartott az ország vegyi fegyver készletével kapcsolatos aggodalmak miatt. A nyugati újságírók elsősorban arra voltak kíváncsiak, hogy a szír kormány elismeri-e, hogy vegyi fegyvereket vetettek be civilek ellen. Ennek okán ugyanis új lendületet kaphatott volna a „gonosz Asszád, le kell mondania” kórus. A szóvivő megnyugtatta őket, hogy a kormány nem használt, és soha nem is fog használni vegyi fegyvert civilek ellen. A külföldi újságírók ezt hazugságként tálalják, pedig teljességgel igaz: se az amerikai zsoldos, se a katari és a francia haderő különleges alakulatai nem számítanak civilnek, attól még hogy egy éve Szíriában tartózkodnak.
A szóvivő közölte, hogy Szíria csak külföldi agresszió esetén fog vegyi fegyvereket bevetni. Vagyis a szír civileket gyilkoló amerikai, katari, francia és izraeli „civilek” ellen esélyes a vegyi fegyverek bevetése. Ennek már éppen ideje lenne – a Szíriába küldött terroristák mind pénzért, hírnévért, pozícióért, vagy a nyers pusztítás élvezetéért gyilkolják a civil lakosságot, vagyis mind olyan emberek, akiknek egy normális államban kérdés nélkül felakasztanak. Minél több ilyen féreg marad holtan Szíriában, annál közelebb a nyugat pusztulása.
Egy újságíró megjegyezte, milyen intézkedéseket tesznek az ellen, hogy a vegyi fegyver készlet rossz kezekbe kerüljön. A szóvivő azt válaszolta, hogy a vegyi fegyver készletek a hadsereg védelme alatt vannak biztonságban. A CIA szerint Szíria évente többszáz liternyi különböző típusú vegyi fegyvert és több száz tonna ideggázt állít elő. Ez részben propaganda, mivel ezzel indokolják a szír állam elleni beavatkozást, de ettől függetlenül Szíria komoly vegyi fegyver készletekkel rendelkezik, és több esetben hiúsítottak meg az ilyen tározók elleni támadást, amik az úgynevezett lázadók elsődleges célpontjai közé tartoznak. Ezért a szóvivőnek az a mondata, hogy a vegyi fegyverek a hadsereg védelmében biztonságban vannak, egyben azt is jelenti, hogy a nyugatiak nagyon szeretnék ezeket a fegyvereket nem biztonságban tudni. Ugyanis minél több ártatlan civil hal meg minél látványosabban, annál hatásosabb a propaganda – a birkák pedig jól szórakoznak.
De ne aggódjanak, annyit nem fognak elhasználni a NATO katari civiljeire, hogy a legitimált módon érkező „békefenntartónak” ne jusson!
Fenyvesi Áron

Obama fél a szíriai vegyi fegyverektől

 

Barack Obama amerikai elnök kijelentette, hogy tragikus hibát követ el Assad szíriai elnök, ha, amint azt megígérte, vegyi fegyvereket vet be. Obama hangsúlyozta, hogy az ilyen akció esetén Assadra hárul minden felelősség.
Korábban a szíriai vezetés kijelentette, hogy vegyi fegyvereket vethet be esetleges külföldi betolakodók ellen, ám civil lakosok ellen soha nem fognak ilyeneket alkalmazni. Mindazonáltal a Szíria területén jelenleg terrorcselekményeket elkövető nyugati és más térségbeli országokból érkezett zsoldosok, különleges alakulatok és titkosszolgálati ügynökök nem tekinthetőek civilnek, így ellenük minden eszköz bevethető.
A felelősség így kizárólag azokat az agresszor országokat terheli, amelyek egy szuverén állam ellen fellépnek bármilyen módon, tehát az amerikaiak felelőssége megkérdőjelezhetetlen.
ruvr.ru

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése