2012. február 9., csütörtök

Beismerték: brit különleges alakulatok Homsz környékén

Az izraeli médiában elterjedt a hír, miszerint Szíriába katari és brit különleges egységeket vezényeltek. Ennek hírértéke pontosan nulla, beszámoltunk róla hónapokkal ezelőtt. A NATO tagállamok különleges alakulatai hónapok óta képzik az országban működő terrorista csoportokat és maguk is rendszeresen lövik a kormányhivatalokat. Az általuk kiképzett terroristák gyakorlásképpen többnyire csak békés civilekre mernek lőni.
Mivel ennek híre széles körben elterjedt, és az Arab Liga megfigyelőinek jelentése is alátámasztja, hogy az országban terrorista csoportok lőnek a kormányerőkre és a civilekre is, ezért kénytelenek voltak félhivatalosan is beismerni, hogy a nyugati különleges erők jelen vannak az országban. Természetesen azt mondják, "nem vesznek részt a harcokban, csak a felkelők tanácsadóiként lépnek fel". Persze, akár csak Líbiában.
Az alakulatok Homsz környékén tartózkodnak. Érdekes módon éppen abban a városban, amely az elmúlt napokban elhíresült arról, hogy a kormányerők tankokkal lövik. A nyugati média szerint a városban az utóbbi napok során több száz békés civil halt meg. Jól láthatóan Damaszkusz sem akar kiengedni információt a városban történtekről, de ha a nyugati különleges alakulatok jelen vannak és a kormány páncélosokat kénytelen bevetni, akkor ugyan már ne mondják, hogy papucsban szaladgáló békés ellentüntetőkre lőnek!
Nem véletlen érkeztek Specnaz alakulatok Damaszkusz védelmére. Szíria ellen már folyamatban van a NATO beavatkozás. A felszínes diplomácia már rég csak a közvéleménynek szól!
Fenyvesi Áron

Irán 15 ezer kommandóst küld Szíriába


Az elmúlt két nap történései igazolják, hogy Szíria nagyhatalmak ütközőpontjává válik. A brit, francia és katari különleges alakulatok jelenléte Homsz környékén, a nyugati fegyverszállítmányok az általuk kiképzett terrorista csoportoknak, a Damaszkusz védelmére érkező Specnaz alakulatok, az orosz fegyverszállítmányok biztosítása a kormányerőknek és a több városokra kiterjedő harcok egyértelművé teszik, hogy előbb vagy utóbb, de közvetlen a nagyhatalmak haderői is szembekerülnek egymással a kialakuló háborús övezetben.
Homsz városa stratégiai jelentőségű a NATO erők számára, mert ez a város közvetlen kapcsolatot jelent a Földközi-tenger partvidékén a fontosabb kikötők és Damaszkusz, illetve az ország belső területei közt. Homsz elfoglalása nélkül a NATO nem tudja lerohanni Szíriát, mert a kormányerők elvágják az utánpótlást. Ezért a harcok Homsz városára összpontosulnak, onnan indultak ki az első terrorista akciók és ott szervezték meg az első ellenzéki tüntetéseket. A nyugati médiába a szíriai helyzetről érkező első hírek között volt, hogy 2011 áprilisban a szír haderő tankokkal vonult be Bájnászba - az egyik északnyugati kikötővárosba. A NATO különleges erői által képzett terroristák elleni harc akkor már javában folyt.
A szír kormány most arra kérte Iránt, hogy - rendfenntartás céljára - küldjön 15 ezer kommandóst az ország kulcspontjainak védelmére, ami elsősorban Homsz városát és a főbb kikötőket jelenti. Bár mindkét fél törekszik a közvetlen összeütközés elkerülésére, előbb vagy utóbb, de az orosz és az iráni haderő is közvetlen tűzharcba kerül a NATO katonáival Szíriában.
Molnár István

Már tagadnak is - Rasmussen szerint a NATO ártatlan mint a bárány

 A NATO főtitkára Anders Fogh Rasmussen élő interjút adott egy török tévécsatornának. A szíriai helyzet kapcsán kijelentette, hogy a NATO nem avatkozik be a kialakult helyzetbe, szerinte ez fel sem merült. Különös pofátlanság kell ehhez, de még azt is kijelentette, hogy Szíria nem tartozik a NATO érdekszférájába.
"Szíria nem szerepel napirendi pontjaink közt, mindenesetre közelről figyelemmel kísérjük a helyzet alakulását az arab államban".
Hogyne! Azért vannak jelen a NATO csapatok Szíriában, és azért gyilkolták meg rendőrök és katonák ezreit, mert nem avatkoznak be! A kikötővárosokban, Homszban is csak árnyékra lövöldöznek! Megijedtek a nagyhatalmi reakcióktól, erről van szó.
A NATO kalandozásai addig sikeresek, amíg többszörös túlerővel tudják lerohanni az aránylag védtelen területeket. A szíriai helyzet is csak igazolja: a NATO hódítását meg lehet állítani, ha az erős nemzetek nem tétlenül nézik a történéseket, hanem azonnal összefogással reagálnak. A NATO főtitkár jobb híján felszólította a szír kormányt, hogy "hallgassa meg az emberek követeléseit".
Fenyvesi Áron

Szaúd-Arábia új tervezettel állt elő Szíria kapcsán


Szaúd-Arábia új terezettel állt az ENSZ elé a szíriai helyzet kapcsán alig egy héttel azután, hogy Kína és Oroszország megvétózta az előző ENSZ határozatot. A határozat-tervezet felszólítja Bashar Asszádot, hogy adja át a hatalmat helyettesének, és teljes egészében a szír kormányzatot teszi felelőssé a kialakut helyzetért, illetve felszólítja Ban Ki-moont, hogy nevezzen ki egy különmegbízottat, aki "biztosítja a békés megoldást". A szaúdi tervezet hasonló ahhoz, mint amit Kína és Oroszország megvétózott, azzal a különbséggel, hogy több utalás is van benne a békés megoldásra. Moszkva álláspontja szerint a Biztonsági Tanács "túl sietős" volt abban, hogy megszavaztasson egy állásfoglalást, és egyszerű hisztériának nevezte a Nyugat reakcióját a két vétóra.
Oroszország egyike a szír állam legnagyobb fegyverbeszállítóinak, illetve Szíriában orosz haditengerészeti állomás is található, így valószínűleg az újabb tervezetet is megvétózzák, mert egy rendszerváltás Szíriában Oroszország pozícióinak elvesztésével járna. Moszkvának már csak azért is érdekében áll az Asszád-kormány fennmaradása, mert az országban a kormányon kívül lényegében minden politikai szervezetben oroszellenes hangulat (is) uralkodik, és elég nagy a valószínűsége, hogy Asszád utódja a stabilitás érdekében utat engedne az orosz támogatás háttérbe szorításának és így nyitna a NATO felé.

A szaúdi uralkodó "nagyon sajnálatosnak" nevezte az esetet. Az ENSZ közgyűlése hétfőn újabb vitát tart a szíriai válságról. A francia, brit és katari különleges alakulatok valószínűleg nem fognak szóba kerülni, sem az általuk kiképzett terroristák legújabb robbantásos merénylete, ami több tucatnyi áldozattal (többnyire civileket) járt.
A közgyűlés hétfőn egyelőre nem fog szavazást tartani a tervezetről, arra majd egy hét múlva kerül sor. Addig nagy valószínűséggel megpróbálnak közbenjárni a vétó ellen Moszkvában és Pekingben. Bár a közgyűlés állásfoglalásai nem kötelező érvényűek, mint a BT határozatai, az is éppen elég lenne a NATO beavatkozás hivatalossá tételére. Ha nem lesz hivatalossá téve, a NATO akkor is lerohanja Szíriát (is), annyi különbséggel, hogy az a belső ellenzék dicső győzelmeként fog megjelenni a nyugati médiában, a NATO csapatok pedig mint "tanácsadók", akik a háttérben békésen, fegyver nélkül sétálgatnak és tétlenül figyelik a történéseket. Mivel Szaúd-Arábiában nagyobb számú amerikai haderő van jelen, mint szaúdi, ezért az újabb határozat-tervezeten sem kell csodálkozni.
Fenyvesi Áron

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése