2012. február 26., vasárnap

A NATO lerohanta Szíriát - Orosz, fehérorosz, kínai és iráni békefenntartókat Szíriába!

A Vörös Kereszt első konvojai szombaton elérték Homsz városát amerikai, török, brit, francia és olasz csapatokkal, illetve Katar és az Egyesült Arab Emírségek közös fegyveres erőivel. Az amerikai és török vadászgépek biztosítottak légi fedezetet a konvojnak a Homszba vezető úton. Washington és Ankara figyelmeztette Asszádot, hogy "megvédik a konvojt, ha a szír csapatok beavatkoznak az orvosi útvonal biztosításába".
Ez az Európát és Észak-Amerikát irányítás alatt tartó cionista mocsok jellemét igazolja csak. Gyakorlatilag hónapokon keresztül próbálták egy ENSZ határozattal legitimálni Szíria lerohanását, de ebben a kínai és orosz vétó mindvégig megakadályozta őket. Demokratikus látszat ide vagy oda, ha meg akarnak szállni egy országot akkor megszállják. ENSZ határozat az nem született, de az úgynevezett humanitárius beavatkozás folyamatban van.
A Vörös Kereszt elkülönített egy negyedet Homsz városában azzal az ürüggyel, hogy onnan evakuálják a sérülteket Törökországba. Persze a Vörös Kereszt az ország több részében is tervez elkeríteni területeket erre a célra, kifejezetten olyan helyeken, ami stratégiailag fontos a NATO számára, hogy ki tudják venni az ország feletti ellenőrzést a kormány kezéből.
A NATO beavatkozást gyakorlatilag hivatalosan is elismerték. Az USA korábban bejelentette, hogy katonai segítséget nyújt a szír kormány ellen harcoló fegyvereseknek.
A NATO újabb pofátlansága egyben nyílt kihívás Oroszországnak is. Asszád nem bombázhatta porig a Vörös Kereszt zászlaja alatt bevonuló NATO alakulatokat, mert azzal a nemzetközi közvélemény előtt azonnal okot adott volna arra, hogy a NATO lerohanja a teljes országot. Szíriának még egy esélye van. Ha az orosz haderő azonnal bevonul az országba, hogy segítsen a kormányerőknek a rendfenntartásban. Még mielőtt a NATO elfoglalja a stratégiailag fontos területeket. Ha ez nem történik meg, Szíria elveszti függetlenségét, Oroszország pedig elveszti minden szír érdekeltségét. A döntés most az orosz fél kezében van.
Fenyvesi Áron


A nyugati hatalmak vöröskeresztesnek álcázott katonai akcióba kezdtek Szíria területén. Ezzel megsértik egy független állam szuverenitását, hadüzenet és mindenfajta felhatalmazás nélkül gazdasági alapú terrorista háborút folytatnak.
Minden felelősség, minden egyes halott csak és kizárólag a nyugati bujtogatók számláját terheli, amelyért így, vagy úgy, de méltó büntetést fognak kapni. Egy újabb agresszió, és újabb halottak tízezrei lesznek miattuk.
Eközben Afganisztánban és Pakisztánban egyre nagyobb tüntetések zajlanak. Az afgán hadsereg a lázadók mellé állt sok helyen, felfegyverzett járműveikkel együtt. Két magas rangú amerikai tanácsadót kivégeztek saját irodájában. Az ok a Koránok égetése volt az egyik USA bázison. Egyre jobban kifolyik a kezükből minden, de csak azért is lázítanak. Az afganisztáni küldetés éppen most bukik meg végérvényesen. De Szíriát is nyomorba akarják dönteni. Meg Iránt is. Utána következne Oroszország... Szisztematikusan halad a cionista bűnbanda.
Nincs oly méltó büntetés, mely elég nagy lenne, hogy kellőképpen visszakapják azt a sok szenvedést, amit okoznak. De a sok háború és gyűlölködés ellenére az a hatalom, amit olyan görcsösen markolnak, egyre jobban folyik ki az ujjaik közül.
A szíriai háború ezzel az akcióval új fázisba lép. Az USA és szövetségesei nyílt katonai provokációt hajtanak végre. Már nem is titkolóznak.
Kemény Gábor


Népszavazást tartottak Szíriában az alkotmányról


A mai napon népszavazást tartottak Szíria új alkotmánytervezetéről. A részvétel nagy volt, szavazást érvényesnek nyilvánították, így már csak a szavazatok összeszámlálása maradt hátra. A fő változás a kormányzópárt, a Baas pozícióját leíró 8. cikkely, mely, ha megszavazták a tervezetet, minden politikai pártnak egyenlő jogokat fog biztosítani.
Ezzel a lépéssel elvileg pontot is lehetne tenni a lázongások végére. Ezért folytak tüntetések, tehát ha tényleg csak a "demokratikus átalakulás" a cél, két napon belül vége a polgárháborúnak Szíriában. Ha pedig leszavazzák, akkor el kell fogadni, hogy a többség demokratikus jogával élve elvetette a demokráciát... Persze a tűzszünet szinte bizonyosan nem fog bekövetkezni. A lázadók tovább harcolnak, ezzel is bizonyítva, hogy magasból tesznek arra, amiért elvileg tüntetnek, nekik csak a harc számít, amiért szép kis zsoldot kapnak külföldi megbízóiktól.
Okos, és taktikus döntés volt ez a szír elnök részéről, mert így az eddig bizonytalan szír lakosságot is rá tudja ébreszteni, hogy mire megy ki a "játék". Természetesen az USA meglátta a veszélyt, és minden civil szervezetet a népszavazás bojkottjára szólított fel, és az elnök lemondását követelte, ezzel is megcáfolva saját "elveit" (csak idézőjelben, hiszen tudjuk, hogy nincsenek neki). Aki nem teljesen vak, vagy nem teljesen hülye, már látja mi történik a világban. Szíria fontos ugródeszka lehet mind Irán, mind később Oroszország felé az izraeli-amerikai/NATO hadsereg számára. Hogy egy klasszikust idézzünk: "A nemzetközi helyzet egyre fokozódik!"
Kiss András


A szíriai referendum megerősítette a hatalom legitimitását


A szíriai referendumban részt vevők 90 százaléka az új alkotmány mellett voksolt. A szavazásban mintegy 8,5 millió választópolgár vett részt, vagyis a szavazásra jogosultak 57,4% – jelentette hétfőn a szíriai televízió.
Az új alaptörvény eltörölte a Baathpárt monopóliumát a hatalomra, bevezette a többpártiság és a politikai pártok egyenjogúsága elvét. Az alkotmány szavatolja a honpolgárok jogait és szabadságjogait, Szíriát pedig „demokratikus országként” határozza meg.
Üdvözlendő, hogy a szíriai politikai rendszerben megszűnik az egypárti monopólium – mondta Szergej Lavrov orosz külügyminiszter. Lavrov a demokratizálás irányába tett lépésnek nevezte a referendumot és kiemelte, hogy a további reformokról maguknak a szíriaiaknak kell dönteni.
Washington egyértelműen elfogult álláspontra helyezkedett a szíriai referendum kapcsán. Még az eredmény közzététele előtt Hillary Clinton amerikai külügyminiszter Basar el-Aszád „cinikus fogásának” minősítette a népszavazást, hangsúlyozva, hogy az Egyesült Államok célja az, hogy a szíriai elnök távozzon a hatalomból. Ez a nyilatkozat tükrözi Washington megközelítését a referendumhoz – véli Vlagyimir Szotnyikov politológus.
„Némely nyugati partnerünk abszolút elfogadhatatlannak tartja a mostani szíriai rendszert, vagyis Basar el-Aszád rendszerét. Vonatkozik ez egyes arab országokra is. A népszavazást megelőzően elhangzott lépések és nyilatkozatok is erről tanúskodnak. Basar el-Aszádnak a demokrácia irányában tett bármilyen cselekedeteit elhallgatják, illetve tagadják.”
Damaszkusz nyugati ás arab opponensei arra számítanak, hogy Basar el-Aszád megbuktatása ügyében az ellenzék játssza majd a főszerepet. De Hillary Clinton is kénytelen volt elismerni, hogy az USA nincs felkészülve arra, hogy katonai segélyt nyújtson a szíriai ellenzéknek, mivel nem tudja, mely erőknek és milyen módon nyújtson segélyt. Washington nem látja, kire építhet egy szíriai katonai akció esetén.
Közben közlemény jelent meg arról, hogy több mint 20 neves ellenzéki tag kilépett a Szíriai Nemzeti Tanácsból, vagyis abból a szervezetből, amelyet „Szíriai barátai” tunéziai ülésükön az egyedüli törvényes hatalmi szervnek minősítettek. Ez idáig a nagyrészt külföldön élő ellenzékiekből álló Szíriai Nemzeti Tanácst tartották a leginkább egységes csoportnak, amelyik politikai harcot folytatott Damaszkusz ellen. Most pedig ennek soraiban is komoly szakadás történt.
ruvr.ru

Lukra futottak a franciák Szíriában – és az egész NATO...


Némi problémába ütközött a NATO szíriai akciója. Február 26-án a szíriai, majd az orosz hírforrások is jelentették, hogy összesen 18 francia katonát fogtak el Homsz városában. A francia hírügynökség tegnap megerősítette a hírt, de ők már 19 katonáról beszélnek.
Nagy most a felfordulás a francia politikai körökben (is). Ugyanis két lehetőség van. Az egyik, hogy Franciaország elismeri azt, hogy a 19 katona francia. Ebben az esetben a genfi egyezmény védi őket, és nemzetközi bíróság előtt kell felelniük, ahol valószínűleg kapnak pár évet. Ha azonban Párizs letagadja őket, akkor a szíriai törvények értelmében felforgató illetve kémtevékenységért kivégzik őket.
Az első lehetőség szerint, ha elismerik azt, hogy a francia katonák fogságba esettek, akkor onnantól kezdve a lázításért, bujtogatásért, hadüzenet nélküli hadviselésért, a 3000 (vagy ki tudja mennyi) halottért és a legitim kormány elleni műveletekért Franciaországnak kell felelnie. Az egész világ előtt bizonyított lesz, hogy a kormányok elleni lázítások nem spontán forradalmak voltak, hanem nagyhatalmak által gerjesztett és irányított lázadások, agresszió egy-egy szuverén ország legitim vezetése ellen. A második lehetőség viszont, ha nem ismerik el a katonákat és ezért kivégzik őket, az a jelenlegi francia kormány egyértelmű bukását hozza magával.
Nagy hát a riadalom. A damaszkuszi francia nagykövet azonnal visszatért Szíriába. Párizs három vonalon indított kapcsolatfelvételeket olyan országokban, amelyekről segítséget remél katonái kiszabadítása érdekében. Omán, Egyesült Arab Emirátusok, és Moszkva. Szíria viszont nem fogja egykönnyen kiadni a katonákat, mert olyan ütőkártya, de inkább aduász van a kezében, amely az egész rendszer fennmaradásának a biztosítéka lehet.
Franciaországnak utoljára Új Zélanddal volt ilyen kellemetlen incidense, ahol a Rainbow Warrior nevű hajót süllyesztették el francia ügynökök. A természetvédők elleni merénylet elkövetőit azonban elfogták. Az akkori kormány bele is bukott az akcióba, mivel kiderült, hogy a politikai vezetés parancsára történt a támadás. Ezért Franciaország több millió dolláros kártérítéseket fizetett, valamint számos Új Zéland számára előnyös szerződést írt alá. Pedig csak egy vitorláshajó elleni támadásról volt szó, nem egy egész országról.
Nicolas Sarkozy, ez a magyaros nevű zsidó-származék a cion-imperializmus legfőbb provokátorává lépett elő napjainkra. Azonban tudnia kell mindenkinek, hogy 'okosságát' nem a saját kútfejéből meríti, amikor nagyívű ökörségeit terjeszti, vagy éppen háborús agressziókra ösztönzi a nyugati imperialista tömböt. De még csak antenna sem nőt a ki fején, hogy valamilyen titkos háttérhatalom közvetlenül távirányítsa ámokfutása közben. Nem. A tényállás sokkal prózaibb. Nicolas Sarkozy legfőbb szellemi vezetője és mentora egy franciaországi zsidó "filozófus", aki Bernard-Henri Levy névre hallgat (páholybeli hovatartozásának még nem néztünk utána), és a nyugati szellemi életben (értsd: zsidók egymás közt) 'nagy jelentőségű' filozófusként van méltatva - ennek persze valódi értékét mindannyian jól ismerjük... -, nos, ez a Levy(ta) díszpéldány volt a Líbia elleni agresszió egyik fő ösztönzője. Mondhatjuk, hogy Obamához hasonlóan (neki több is van, Rahm Emanuel, Cass Sundstein) a francia elnöknek is megvan a maga házi zsidaja, aki madzagon rángatja az egész világ nagy boldogságára.
Várhatóan a francia vezetés nem fogja elismerni a katonákat. Azzal olyan nemzetközi folyamatok indulhatnak meg, amelyeknek a következményeit megjósolni sem lehet. Az viszont biztos, hogy a francia választások küszöbén az egész szabadkőműves Sárközy-banda belebukik (Bernard-Henri Levy persze hivatalos - választott - pozíciót nem visel, így tovább lázít majd a páholyból...).
A helyzetet tovább bonyolítja, hogy állítólag a szír hadsereg homszi akciójában angol, katari és más nemzetiségű katonákat is elfogtak. Ezek közül eddig egyedül a francia katonák kilétét, mint francia állampolgárokat ismerte el Franciaország. Azt, hogy katonai feladatot parancsra hajtottak végre még nem, tehát hivatalosan zsoldosoknak tekinthetőek. De ez mindegy is, a kötélre így is, úgy is esélyesek.
Tálas András

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése