
Az Ojibwa (vagy Ojibwe, Ojibway) indiánok alkották az egyik legnagyobb indián törzset Észak-Mexikóban. Ma két csoportban élnek: Kanadában és az Amerikai Egyesült Államokban. Kanadában az Első Nemzedék harmadik legnépesebb törzse a Cree és az Inuit után. Az USA-ban pedig a negyedik legnagyobbként szerepelnek. Az Ojibwák többsége történelmileg főként a Nagy Tavak körül táborozott, amit a franciák Sault Ste Marie-nak nevez, ezért e csoportot a Saulteurs nevet kapta. Egy másik csoportot pedig, akik a Mississagi folyó körül telepedett le Mississaugas-nak neveztek el.
Az Ojibwa indiánok száma az USA-ban közel meghaladja az 56.500 főt, Kanadában pedig körülbelül 80.000-re tehető a számuk. Ők voltak az elsők az indián törzsek közül, akik egyezségre jutottak a fehérekkel: 1745-ben még fegyvereket is fogadtak el a britektől, hogy legyőzzék a másik nagy indián törzset a dakotákat.

Honnan ered a nevük?
Ezek az indiánok egymás között Ojibwe-nek hívják magukat, de a világon az angolosított használatot ismerik inkább (Ojibwa, Ojibway). Ugyanakkor hívják őket Chippewa-ként is, ami szintén egy angolosított névváltozat. Az USA-ban inkább a Chippewa-t használják, Kanadában az Ojibwa ismertebb, de mindkét terminus létezik mindkét országban.
Az Ojibwe pontos jelentése nem ismert, de itt van néhány lehetséges megoldás
- ojiibwabwe: „aki főz” – ez a kifejezés referál a tűz- és vízálló mokaszinukra. Néhány más értelmezés szerint pedig azokra a szertartásokra utal, amit ezek az indiánok végeztek az ellenségeik távoltartása érdekében
- ozhibii’iwe: „akik lejegyzik a szertartásokat” – ez a szó utal a képírásra, a piktogramokra, amiket a szent rítusoknál használtak
- ojiibwe: „aki mereven beszél” – ezt a nevet a Cree törzstől kaphatták, mivel nyelvük hangzásban jelentősen eltér.
Ki volt René Caisse?

Az indián méregtelenítő tea újkori története
1922-ben, az akkor 33 éves René Caisse főnővérként dolgozott a Gondviselés Nővérei kórházban, Kanada Haileybury városában. Egyik este megakadt a pillantása egy idősebb nőbetegen, akinek a mellén furcsa heget lehetett látni. A beteg hölgy elmesélte, hogy több mint 20 évvel azelőtt vándorolt ki Angliából Kanadába, hogy csatlakozzon férjéhez, aki Ontario északi részén ásványkincsek kutatásával foglalkozott. Táborhelyük az Ojibwa indiánok földjén állt.
Kevéssel ezután az asszony mellében kemény csomó keletkezett. Addigra összebarátkoztak az indiánok öreg gyógyítójával, aki azt mondta, van erre egy olyan gyógyír, amit még a Kegyes Ősapák hagyományoztak rájuk. „Szent ital ez, amely megtisztítja a testet, és ismét harmóniába hozza azt a Nagy Szellemmel”.
Az öreg indián kellemes ízű gyógyteát adott neki, amiből naponta kétszer kellett innia, egészen addig, amíg teste ismét „összhangba kerül a Nagy Szellemmel”. Az idős bennszülött a gyógytea elkészítésének titkait is elmondta az asszonynak.
René feljegyezte a betegétől hallott receptet, de valahogy csak 1924-ben, két évvel később adódott először alkalom, hogy ki is próbálhassa. Nagynénjénél gyógyíthatatlan gyomor- és májrákot állapítottak meg. René tisztában volt az ilyen esetekben várható tünetekkel, hiszen naponta ápolt szenvedő, agonizáló rákbetegeket. Jól ismerte az akkor legkorszerűbb rákkezelési módszert is, a rádiumkezelést. Ennek mellékhatása nemegyszer pokoli fájdalmakkal járó kínhalál volt. René megkérdezte nagynénje kezelőorvosát, dr. Fischert, hogy megpróbálkozhat-e az öreg indián teájával. Fischer doktor ugyan erősen kételkedett a főzet hatásában, de mivel bevallotta, hogy ebben a stádiumban már semmit sem tehet, hozzájárult a próbálkozáshoz.
Két hónapon át naponta alkalmazott teakúra hatására a nagynéni jobban lett. Olyannyira, hogy utána még húsz évet élt.
René borzasztó lelkes lett. 2 év kisérletezés után az eredeti 8 komponensű Ojibwa receptből Dr. Fischerrel kidolgozta a mai napig használatos összetételt: rebarbara, lósóskagyökér (birkasóska), bojtorjángyökér és amerikai mezei szil őrölt kérgének speciális arányban kialakított elegyét. Ekkortól használatos az Essiac név, mely René neve visszafelé olvasva.
Egyre több orvos hallott a meglepő eredményekről, s ezért reménytelen állapotú betegeiket elkezdték Renéhez küldözgetni. Egy 80 éves férfi például, J. Smith, arcán vérző, rosszindulatú daganattal jelentkezett. A kezelés megkezdése után 24 órával a tumor vérzése elállt, majd pár további kezelés nyomán a daganat mérete is csökkenésnek indult, s a beteg arcán éktelenkedő nagy lyukak feltöltődtek és begyógyultak.
A legelső döbbenetes eredmények után René teljesen beletemetkezett a rákos betegek kezelésébe. Föladta ápolónői állását, lakást bérelt és ott fogadta a betegeket. Naponta harmincnál is többen jelentkeztek nála, hosszú sorban várakozva ajtaja előtt. Nemsokára az egészségügyi hatóságok letartóztatási parancsot állítanak ki René ellen kuruzslás miatt, ám Caisse nővér sosem fogadott el pénzt a kezelésekért, így nem találnak támadási pontot. Elrendelik azonban, hogy csak orvosi diagnózissal igazolt gyógyíthatatlan eseteket kezelhet.
1934-ben Dr. A. F. Bastedo orvos Renéhez küldte kezelésre gyógyíthatatlan bélrákos betegét. Amikor a páciens meggyógyult, Bastedo doktort annyira lenyűgözte az eredmény, hogy rávette Bracebridge önkormányzatát, hogy egy szállodát bocsássanak René rendelkezésére, egy új rákklinika és rendelőintézet céljaira.
Idézet egy akkori lapból:
„A
Dominion utca leginkább a közismert lourdes-i szentély csodaváró
hangulatát idézi, ahol a bizalommal eltelt zarándokok egy új élet
lehetőségét remélik meglelni. A környéken minden talpalatnyi hely
foglalt, egymást érik a parkoló kocsik. A legkülönbözőbb származású és
társadalmi helyzetű emberek itt egyenlőkként és türelmesen várnak
sorukra, hogy bejuthassanak a piros téglás épületbe. Egyesek a maguk
lábán érkeznek, másokat kísérőik hoznak és emelnek egyre feljebb a
lépcsőn, ahogy lassan halad előre a hosszú emberkígyó.”
1937.
végén petíció született. Több, mint tizenhétezer önkéntes aláíró
követelte, hogy hivatalosan is szentesítsék René intézményét. Közben
meghívták az Egyesült Államokba, hogy hajlandó-e harminc, reménytelen
állapotú, önkéntesen jelentkező rákbetegen kipróbálni módszerét. Öt
orvos felügyelné a kísérletet. René igent mondott, és másfél évig
rendszeresen átjárt Chicagóba. A kísérletet felügyelők meghajoltak az
eredmények láttán. Arra a végkövetkeztetésre jutottak, hogy „az
Essiac-kezelés valóban meghosszabbítja a betegek életét, visszafejleszt
daganatokat, és csillapítja a fájdalmat”.
Számos, többnyire kétkedő orvos is látogatást tett René nővér intézetében. Tanulmányozták a klinikán folyó gyógyító munkát, kikérdezték a kezelés alatt álló betegeket. Az egyik legkétkedőbb orvos dr. Benjamin Guyett volt, a Torontói Egyetem anatómiaintézetének kurátora. Idézet írásából:
„Legtöbb
esetben a kezelés előrehaladtával a betegek meggyötört arca kisimult,
és a fájdalom csökkent. Ez igencsak figyelemre méltó jel, hiszen a
legtöbb tumoros betegnél nagyon nehéz azt uralni. Egyértelmű rákbetegek
eseteit megvizsgálva elmondhatom, hogy sok súlyos állapotban lévő
betegnél megállt a vérzés; ajak- és emlőrák okozta sebek begyógyultak;
rosszindulatú méhnyak-, végbél- és hólyagdaganatok nyomtalanul
visszafejlődtek; és elismert orvosok és sebészek által diagnosztizált
gyomorrákos betegek tudtak ismét teljes és normális életet élni.
Állítom, hogy ezen a klinikán olyan kezelési eljárásnak lehettem tanúja, ami az állapot helyreállását egyrészt a daganatos szövetek elpusztítása révén éri el, másrészt azáltal, hogy táplálja azt a valamit, ami javítja a betegek lelkiállapotát és elősegíti a természetes, élettani folyamatok helyreállását.”
Dr. Emma Carson Kaliforniából érkezett, eredetileg csak egy napra. Részlet följegyzéseiből:Állítom, hogy ezen a klinikán olyan kezelési eljárásnak lehettem tanúja, ami az állapot helyreállását egyrészt a daganatos szövetek elpusztítása révén éri el, másrészt azáltal, hogy táplálja azt a valamit, ami javítja a betegek lelkiállapotát és elősegíti a természetes, élettani folyamatok helyreállását.”
„Szilárdan
elhatároztam, hogy vizsgálódásaim során minden előítéletemet
félreteszem. A Caisse kisasszonyhoz érkező betegek szinte mindegyike
olyan gyógyíthatatlannak minősített eset volt, akik már átestek
műtéten, rádium- vagy egyéb, drasztikus kezelésen, ám azok
eredménytelennek bizonyultak. Az Essiac-kezeléssel elérhető javulás és
a tényleges eredmények abszolút lenyűgözőek, és ezeket látni kell
ahhoz, hogy el lehessen őket hinni. Éberen őrködtem, hogy szigorú
szkepticizmusomat se ne erősítse, se ne gyengítse az a remény és hit,
ami oly egyértelműen sugárzott a betegekből és rokonaikból. Adataimat,
feljegyzéseimet és esettanulmányaimat áttekintve elmondhatom, hogy
szkepticizmusom elpárolgott. Érkezésemkor még úgy terveztem, hogy
legfeljebb 12 órát maradok a helyszínen. Ebből az időből végül 24 nap
lett. 400 beteg esetét vizsgáltam át.”
1938-ban újabb
petíció 55 ezer aláírással. Követelték, hogy René nővér kapja meg a
jogot, hogy képesítés nélkül is folytathasson orvosi gyakorlatot. Frank
Kelly parlamenti képviselő ekkor magánindítványt terjesztett az
országgyűlés elé:
„René Caisse
Kanada Ontario államának teljes területén orvosi tevékenységet
folytathasson a rákbetegség bármilyen megjelenési formája, illetve az
abból eredő elváltozások gyógykezelésére.”
Az orvosok
ugyanis csak akkor küldték hozzá daganatos betegeiket, amikor azok már
túljutottak mindenféle kezelési próbálkozáson és a végstádiumába
kerültek. René úgy érezte, hogy félig már "kivégzett" betegeket kap,
hogy az utolsó pillanatban ő még próbálkozhasson.Harold Kirby egészségügyi miniszter így nyilatkozott:
„Nem tűröm el, hogy a modern orvostudomány makulátlan becsületére akár a leghalványabb szégyenfolt gyanúja is rávetődhessen.”
Kirby
is az országgyűlés elé terjesztett egy törvényjavaslatot. Lényege:
Minden daganatellenes módszerrel kapcsolatban az alkalmazott szer
pontos összetételét közölni kell. Aki úgy fog betegek kezelésébe, hogy
előzetesen nem árulja el módszere titkát, azt tettenéréskor pénzbírság
fizetésére vagy akár 6 hónapig is terjedő börtönbüntetésre kötelezik. A
Kirby-törvény fő támadási célpontja természetesen René Caisse kezelési
módszere volt.René mélységesen fölháborodott, amikor tudomást szerzett a határozatról. Ha letenné azt a rákbizottság asztalára, szerének összetétele egy percig sem maradna titokban. René hívei minden igyekezetükkel azon voltak, hogy a Kirby-törvényt ne szavazza meg a parlament.
„A betegek és rokonaik
arról számolnak be, hogy sok orvos már nem hajlandó igazolást adni a
rák diagnózisáról René számára. A jelek szerint az orvostársadalom
összeesküvést szőtt ellene.”
1938-ban a törvényhozói
testületben hárommal szavazaton múlt, hogy René alulmaradt. Hiába volt
hát a tömeges támogatottság, mégsem bizonyult elegendőnek. Ezek után
René nővér így nyilatkozik:
„Sajgó
szívvel, de bezárom a Bracebridge-i rákklinikát. Kitartóan harcoltam az
orvosszakmával, de a tartomány törvényeivel való küzdelem már
meghaladja erőmet.”
Ezután szinte lincshangulat uralkodott
el, és a „nép” nyomásának engedve Hepburn miniszterelnök és Kirby
miniszter politikai szempontból bölcsnek tartotta fölkérni Caisse
kisasszonyt, hogy újra nyissa meg rákklinikáját. Biztosították arról,
hogy a Kirby-törvény rá nem vonatkozik. René beleegyezett, s így
páciensei örömmámorban úszhattak. De vizsgáló bizottságot küldtek a
klinikára „az igazságot kideríteni”.Pár hónap bizottsági vizsgálódás után tárgyalás ült össze. Tudták, hogy ha az Essiac receptjét kérik majd, azt René biztosan visszautasítja. Ez közvetlen és nyilvánvaló bizonyíték lehetne, hogy az Essiac nem is rendelkezik gyógyhatással. Hisz mi másért nem engedi meg, hogy találmányát a "megfelelő hatóságok" elemezzék? Megkérdezték tehát René nővért, hogy hajlandó-e beszolgáltatni receptjét. Ő újfent nemet mondott, mert úgy vélte, hogy akkor azt, jelentéktelen valamiként, egy fiókban süllyesztenék el.
1942-ben René nővér így másodszor is, 20 év gyógyítással a háta mögött, végleg bezárta klinikáját. Ezután 17 csendesebb év következett... Az 1959-es esztendő vízválasztó lett az akkor 70 éves René életében. Felkérik, hogy dolgozzon együtt az Egyesült Államok akkori egyik legtekintélyesebb orvosával, dr. Charles Brusch-sal, aki John F. Kennedy elnök magánorvosa és egyben bizalmas barátja is volt. Dr. Charles A. Brusch a saját vastagbél rákját kezeltette sikeresen Caissevel, ezzel a tea híve lett. Dr. Brusch volt az első nyugati orvos, aki klinikáján pénztelen embereket gyógykezelt. Ő nem kérdezte a tea összetételét. Ha az Essiacot alaposan letesztelik a Brusch Klinikán, akkor a szer kikezdhetetlenné válik.
„…mindössze
három hónap alatt elért hatás, továbbá Caisse kisasszony 25 évi
munkájának eredményei meggyőzték a Brusch Klinikát arról, hogy az
Essiac valóban hatékony a rák kezelésében. Azt nem állítjuk, hogy az
Essiac meggyógyítja a rákot, azt viszont igen, hogy használ a
rákbetegeknek. Az Essiac nem toxikus (nem mérgező), és szájon át,
illetve izomba adott injekció formájában adható.”
1962-ig
René együtt dolgozott dr. Brusch-sal. Az Essiac más betegségnél is
hasznosnak bizonyult, mint például cukorbajban. Kiderült, hogy az
Essiac fantasztikus méregtelenítő szer. A nővér végre olyan emberre
akadt, akiben megbízhatott.1962-ben René hazaköltözött Kanadába.

A formula titka már nem titok
Az Essiac titkát René Caisse sokáig nem árulta el. Attól tartott, hogy a szert vagy túlságosan drágán fogják árulni, vagy egyszerûen eltüntetik. Tisztán átlátta a gyógyászat profitérdekeltségeit, sõt a saját maga bõrén tapasztalta a hatóságok neheztelését. Élete vége felé a szer titkát eladta a torontói Resperin Company-nak (jelképes 1 dollárért), és így védjegy alá helyezték az "Essiac®"-ot. A Resperin miután hozzájutott a szer titkához, nem tartott igényt Caisse további szolgálatára és a nõvér által összegyûjtött információkra sem. Csak a profit érdekelte. Ha az ® védjegy szimbólumot és Caisse nõvér fényképét is látjuk a termék dobozán, akkor azt egészen biztosan a Resperin készítette. Erõsen megkérdőjelezhető, hogy õk vajon a napon szárítják-e a gyógynövényeket, és vajon mennyire törõdnek azzal hogymegbízható forrásból származzon a növény, és tartósítószer és adalék ne kerüljön be a végtermékbe?
Szerencsére a titkot nem csak a gyógyszergyár tudta meg, hanem René legalább elmondta egy nagyon közeli barátnõjének is. René közvetlen közeli barátnõje, Mary McPherson, aki Renét még a 30'-as évektõl ismerte, és akinek a rákos édesanyját és a férjét René korábban sikeresen kezelte, az akkor saját tulajdonában levõ egy-két doboznyi iratot megmentette. Ma ezeket az iratokat egy könyvtárban õrzik. Mary adta tovább e gyógynövény formulát dr. Gary L. Glumnak, aki könyvében utalt rá, és késõbb bárkinek ingyen továbbadta, majd a honlapján is nyilvánosságra tárta.
Ezzel a formula ma már közkincsnek tekinthetõ, akár otthon is elkészíthetõ. Itt van (a gyógynövények latin neveivel):
- 21 egységnyi Arctium Lappa (Burdock) bojtorján frissen szedett, apróra vágott, napon szárított gyökere
- 16 egységnyi Rumex Acetosella (Sheep's soorrel) ('birkasóska') frissen szedett, napon szárított levelei, szára (darált por)
- 4 egységnyi Ulmus Fulva (Slippery Elm) (''csúszós szilfa') napon szárított belsõ (nem külső!) kérge (darált por)
- 1 egységnyi Rheum Palmatum (Turkish Rhubaarb) pulykarebarbara frissen szedett, napon szárított gyökere (darált por)
Dr. Gary L. Glum szerint a Rumex Acetosella a tumorellenes, a többi három gyógynövény vértisztító. Ezek külön-külön nem ennyire hatásosak, csak így együttesen, egymás hatásait felerõsítik ('synergistic effect'). "Az Essiac megerõsíti a test enzim-rendszerét, hormon-rendszerét, ami felerõsíti az immunrendszert és ezzel a szervezet képes kikúrálni a saját betegségét."- állítja Glum, aki saját magát gyógyította ki vele.
A René féle Essiac keveréknél csak egy hatásosabb formula van, méghozzá az eredeti indián recept, amely 8 összetevőt tartalmaz. Ugyanolyan hatékony a rákos esetek tekintetében, mint az Essiac, csak sokkal alaposabban méregtelenít, és több értékes hatóanyagot képes bejuttatni a szervezetbe.
Az eredeti ojibwa indián tea összetevőiről
Mint fent olvashattuk, René Caisse nővér az eredeti 8 komponensű indián receptet leegyszerűsítette, hogy mindenki számára hozzáférhetővé tegye.
A kanadai esszenciának is nevezett eredeti receptúra kíméletesen, de alaposan távolítja el a méreganyagokat az utolsó sejtig, emellett erősen stimulálja az immunrendszert, és még hatékony antioxidánsként is működik. A rákbetegek számára is pontosan akkora segítség, mint a rené féle Essiac. Azt is fontos megjegyezni, hogy az eredeti formula nem csak a rákbetegség kezelésében mutatkozik igen hatékonynak, de a Canadian Essence még a szklerózis multiplex, az Alzheimer-kór, a meningo-encephalitis, a rheuma és a reumatoid artritis kezelésében is fontos szerepet játszik. Emellett erősen ajánlott allergiás megbetegedések esetén, a cukorbetegek számára és a bőrbetegségek esetében is.
Az eredeti ojibwa recept a következő gyógynövényeket tartalmazza, és Canadian Essence néven kapható.




Rheum palmatum, kínai (vagy más néven török/pulyka) rebarbara: A
nemzetség mintegy ötven fajából a tenyeres vagy kínai rebarbara (Rheum
palmatum), az orvosi rebarbara (Rheum officinale Baillon), az indiai
vagy himalájai rebarbara (Rheum emodi Wall.) gyógynövényként ismertek,
amelyek közül a leghatékonyabb és legsokoldalúbb gyógyerővel a kínai
rebarbara bír. Gyökere antranol-glikozidokat tartalmaz, így ez is
hashajtó hatású, ugyanakkor tisztítja a májat, szabályozza az emésztést
és nagyszerűen lehet használni epebajok és aranyeres fájdalmak
kezelésére is. Érdekesség, hogy a növény gyökeréből készített hajöblítő
hamvasítja a szőke hajat.



Milyen esetekben ajánlja a szakirodalom a teakeverék fogyasztását?
- Rák és egyéb daganatok (ciszták, miómák, lipómák, stb.) esetén
- Cukorbetegség és hasnyálmirigy problémák esetén
- Nehezen gyógyuló fekélyek, sebek, kelések esetén
- Gyomorbajok, bél- és emésztési problémák esetén
- Pajzsmirigy problémák esetén
- AIDS
- Tisztító kúrákhoz, átfogó méregtelenítésekhez, böjtökhöz
- Immunnormalizálásra
- Nátha, megfázás esetén
- Ízületi, mozgásszervi panaszokra
- Rendszeressé teszi a vastagbél működését, ezáltal tehermentesíti a májat, segíti a hasnyálmirigyet.
- Tüdő és légzésproblémákra, asztmára
- Allergiák kezelésére
- Hormonrendszeri problémákra
- Bizonyos demenciális megbetegedések esetén, mint pl. az Altzheimer-kór, a Sclerosis Multiplex, Parkinson-kór
- Vesebeteg, vesekő-gyanús, csontritkulásos személyeknél csakis nagyon felhígítva szabad fogyasztani, és ki kell kérni más szakemberek véleményét is. Az eredeti receptúra nem pulykarebarbarát tartalmaz, azért az kíméletesebb a vesére, viszont emiatt enyhébb a rákellenes hatása.
- Hasmenésre hajlamos egyéneknél kisebb mennyiség javasolt.
- A tea igen magas vastartalma miatt azoknak nem ajánlatos, akik el vannak tiltva nagy vastartalmú ételektől.
- Rákos betegeknél, ha a rák közvetlenül egy fő szerv közelében van, akkor csak kis mennyiségekkel kezdve ajánlatos fogyasztani, mert a terápia elején a tumor sokszor tovább nő, és csak azután csökkenhet. Ha hirtelen fájdalmat vált ki, akkor állítsa le használatát és ezt beszélje meg az orvosával.
- Más gyógyszer szedésénél kérdezze meg orvosát.
- Inzulint használó diabéteszes személyek állandóan figyeljék a vércukor szintet, mert a tea befolyásolhatja a test inzulin felhasználását. Sokan kevesebb gyógyszert igényelnek, de nem feltétlenül mindenki.
- Epehólyagjukat kioperáltatott személyek csakis orvosi beleegyezéssel fogyaszthatják.
- A teakeverék gyógynövényeinek egyes alkotóanyagai megnövelhetik a vérfolyást a medence térségében, és ezzel akár stimulálhatják is a menstruációt. Terheseknek, vagy kismamáknak ezért csak indokolt esetben ajánlatos.
Mit ír a www.worldwithoutcancer.org.uk?
- A Caisse nővér által alkalmazott teakeverék egy egészség-formula, amely a szervezet erőit segíti az életkor előrehaladtával felgyülemlő mérgek eltávolításában.
- A rebarbara a májat és a beleket támogatja, míg a birkasóska és a bojtorjángyökér csillapítja az irritált nyálkahártyákat és megnyugtatja a légzőszerveket, erősíti a tüdőt.
- René Caisse kanadai nővér 60 éven át rákbetegek ezreit kezelte az Ojibwa Indiánok kedvelt gyógynövény italával. 1937-ben a kanadai Királyi Rákbizottság tárgyalást rendelt el az Essiac-kal („Caisse” visszafelé) kapcsolatosan, és végkövetkeztetésként a készítményt rákellenes tulajdonságúként jellemezte.
- Az Essiac egy kiváló étrend kiegészítő azok számára, akik B17 (laetril) metabolikus terápiának vetik alá magukat.
Jómagam 6 éve ismerem és alkalmazom az eredeti indián keveréket, ami szerintem elengedhetetlen része kell, hogy legyen a böjti teáknak és a tisztító kúráknak. Számtalan segítségért hozzám forduló embernek ajánlom kiegészítő terápiaként főleg daganatosoknak, májbetegeknek és cukorbetegeknek. Az a tapasztalatom, hogy szinte minden betegség gyógyulását támogatja, lábadozóknál nagyon hamar képes regenerálni a szervezetet, nagyon hatékonyan méregtelenít, és fiatalítja szervezetet azáltal, hogy tisztít, harmonizálja a szervezetünk működését, energetizál, szebb lesz tőle a bőr és a haj. Kiollóztam néhány használati tapasztalatot és visszajelzést, amit levélben kaptam a teával kapcsolatban:
- „Anyukám autoimmun ízületi problémáit enyhítette, bár kiegészítve szedte Cordycepsszel, Zöldkagyló kivonattal, Zyflamend növényi gyulladásgátlóval és Maximmun béta-glükánnal. Valószínűleg komplex hatottak.”
- „8 éves kislánynak nyirokmirigy láza volt, ami azért nagyon veszélyes, mert az érintett személy állandóan lázas, és erre a betegségre nincs gyógyszer sem. Az orvosok egyetlen javaslata az, hogy 8 hétig a szülők próbálják ágyban tartani a gyereket, hogy nyugodt állapotban maradjon (magyarán ne ugráljon, szaladgáljon stb.) A problémára Canadian Essence indián teát is ajánlottunk. A szülők elmondása alapján a kislánynak két nap után már egyáltalán nem volt láza és nem kellett kivárni a 8 hét "türelmi időt" sem. Hat hét után már a nagymamánál volt "megőrzésen".” (Lengyel Timea)
- „Mire szép lassan elszopogattam egy dobozzal, egy határtalan belső nyugalmat vettem észre.” (Hetényi Imre)
- " Makacs nőgyógyászati cisztáim gyönyörűen elmúltak a Canadian Essence teától, igaz átestem egy nagy és átfogó méregtelenítésen is, de ez a tea volt az, amit a méregtelenítés alatt és után is folyamatosan ittam. Négy és fél hónap alatt tüntek el teljesen a ciszták." (Gavrik Gézáné)
- "Májrákomból az orvosi prognózis ellenére teljesen felgyógyultam egy személyre szabott tisztító kúra, gyökeres életmódváltás és az indián tea segítségével."
- "Soha nem hozott egy tisztító kúra sem ilyen gyökeres változást, mint aminek része ez a tea is. A 8 kg-os túlsúlyomtól is szerencsésen megszabadultam" (Takáts Elekné)
- "Megcsináltam egy méregtelenítő
kúrát, aminek része volt ez a tea, és valamilyen belső indíttatásból
folyamatosan visszanyúlok a teához. Nem tudom miért. De mindig jelez a
szervezetem, hogy kéri. Egyszerűen szeretem!" (Csordás Kitti)
- http://www.octagonalhouse.com/Rene-Caisse-&-Essiac/rene_caisse_room.htm
- www.worldwithoutcancer.org.uk
- www.harmonikireland.com
- Richard Thomas: The Essiac Report, Unknown Cancer Remedy, 1993, Kiadó: Alternate Treatment Information Network
- Pék Tamás ppt. előadási anyaga
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése