A
Biblia terjesztését a berlini szenátus nevelési, ifjúsági és tudományos
osztálya tiltotta be egy 2011-es rendelet alapján, amely tiltja „az
ideológiai, vallási vagy politikai jellegű reklámtevékenységet állami
tulajdonú helyszíneken.”

2004-ben Klaus Böger (SPD) oktatási szenátor kifejezetten megköszönte a Gedeon Társulat tevékenységét, mondván, reményei szerint a Biblia terjesztése „a fiatalok tudásának gazdagításával hozzájárul nyugati kultúránk örökségéhez”.
A szenátushoz írt válaszlevelében Johannes Wendel, a Gedeon Társulat németországi elnöke rámutatott, hogy a zsebbibliák sem egyházakat, sem a nemzetközi Gedeon Társulatot nem reklámozzák. Wendel a döntés újragondolására és a tiltás visszavonására kérte a nevelési hatóságot – írja a Vatican Insider.
Muszlim érzékenység: Brüsszelben „télfára” cserélik a főtéri karácsonyfát
A
brüsszeli városházán úgy döntöttek, idén nem állítják fel a hagyományos
karácsonyfát a város főterén, csak egy erősen leegyszerűsített
stilizált karácsonyfát állítanak a muszlimok érzékenységére hivatkozva
– írja a Brussels News.

A városháza a városban lakó muszlimok feltételezett érzékenységével magyarázta a lépést, Bianca Debaets önkormányzati képviselő szerint a vallással kapcsolatos félresiklott érvelés vezetett a karácsonyfa eltávolításához. Ő úgy látja, ha a karácsonyfa nem utalna a kereszténységre, maradhatott volna.
Egy 2008-as tanulmány szerint Brüsszel lakosságának már a 25,5 százaléka muszlim. Két muzulmánt be is választottak a városi tanácsba, ők ketten az előző hónapban a saríjára alapozott állammá akarták tenni Belgiumot.
Debaets a „télfa” kapcsán feltette a kérdést: nem kellene-e egy olyan multikulturális városnak, mint Brüsszel, tisztelnie minden világnézetet, és biztos ki kell zárnia a hagyományt? A polgármester szóvivője ugyanakkor leszögezte: nem a muszlim érzékenység miatt távolították el a karácsonyfát, és a betlehem is maradhat.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése