Ha a brit koalíciós kormány javaslatára újradefiniálják a házasságot, a Katolikus Egyház törvényt sért, amennyiben megtagadja az egyneműektől a templomi házasságkötést.

Addison szerint hiába ígéri a kormány, hogy az új törvény „semmilyen változást nem hozna az egyházi házasságok terén, melyek törvényesen továbbra is kizárólag férfi és nő között jöhetnének létre”. A katolikus ügyvéd rámutat: a strasbourgi Emberi Jogok Európai Bírósága 2010. június 25-én kimondta, hogy az egynemű személyek „házassága” nem tartozik az egyetemes emberi jogok körébe, így egyetlen állam sem köteles törvényesíteni; ám ha egyszer megtette, akkor az minden állampolgárt egyformán kötelez. A kormány tehát kénytelen lesz engedélyezni a homoszexuálisok templomi „házasságkötését”.
Az ügyvéd szerint az egyházak helyzetét már megingatta az a 2009-es eset, amelyben pert vesztett egy keresztény anyakönyvvezető, aki megtagadta az azonos neműek házasságkötési szertartásán való közreműködést. A táblabíróság azzal indokolta a döntést, hogy az anyakönyvvezető keresztény házasságfelfogása „nem tartozik vallása lényegéhez”.
A brit törvényjavaslatot minden jelentős keresztény egyház, sőt a muzulmánok is ellenzik. Majid Katme, az Iszlám Orvosszövetség elnöke kifejtette: „a házasság az iszlámban férfi és nő között jön létre. E hitben osztozik világszerte 1600 millió muszlim, s e hit fogalmazódik meg a judaizmus és a kereszténység szent tanításában is. Itt az idő, hogy minden vallás és minden józan nemhívő 'szent szövetségben' lépjen fel az egyneműek 'házasságának' bármiféle törvényesítésével szemben” – írja a Catholic Herald.
A CNA híradása szerint az Egyesült Államokban is van példa hasonló előterjesztésre. A kansasi Hutchinsonban helyhatósági rendelkezéssel akarják betiltani a szexuális irányultság szerinti megkülönböztetést. A május 15-én esedékes döntéssel a város a homoszexualitást is felvenné a „védett” kategóriába, amelyen pl. a faj, a nem, a fogyatékosság szerepel. A megkülönböztetés betiltásával az egyházak sem tehetnének többé különbséget a meleg, leszbikus, transzgender személyek tekintetében.

„Megkülönböztetésellenes rendelkezéseknek vannak csomagolva, ám az egyetlen igazi cél a hívő emberekkel szembeni megkülönböztetés. Ez nagyon komoly dolog. Ezeket a javaslatokat azért terjesztik elő, hogy hitükkel ellenkező magatartásra kényszerítsék az embereket – s ha az egyházak nem kapnak mentességet, akkor az egyházi intézményeket is. Mindez persze homlokegyenest ellenkezik Amerika kétszáz éves, vallásszabadságot őrző hagyományával. S ha ezt a jogot kétszáz év után nem tudjuk megvédeni, nagy kérdés, vajon még mindig Amerika-e ez az ország” – fogalmazott Michael Schuttloffel.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése