
A közel-keleten évtizedek óta káosz uralkodik, a nyugat által szponzorált háborúknak köszönhetően azonban a helyzet az utóbbi években tovább romlott. A közel-kelet jelenlegi térképét 1916-ban, a titkos Skykes-Picot megállapodás eredményeként rajzolták meg, ami az egykori Ottomán-uralta területeket, Szíriát, Irakot, Libanont és Palesztinát osztotta fel Nagy-Britannia és Franciaország között.
A mostanság látható közel-keleti káosz a brit-amerikai-izraeli globalista hatalom műve, célja pedig a régió térképének saját stratégiai és imperialista céljai szerinti átformálása.
Az Iszlám Állam
Terrorakcióinak köszönhetően az Iszlám Állam kampányairól és a válaszlépésként kivitelezett amerikai légitámadásokról napi szinten hallunk minden hírcsatornán. A szervezet és az amerikai titkosszolgálat közötti szoros kapcsolatról már kevesebb szó esik fővonalas körökben, pedig az ISIL/ISIS/IS évek óta innen kapja finanszírozását és fegyvereit.2012-ben a World Net Daily jordán kormányforrásokból megtudta, hogy az amerikai hadsereg kiképzést tartott az akkor még ISIL néven futó szervezet számára Jordánia területén, a szíriai kormány ellen indított kampány előkészítéseként. Francis Boyle, az Illiois Egyetem jogtudomány professzora szerint az IS (IÁ) egy amerikai titkosszolgálati egység, amelynek célja az iraki állam megsemmisítése.
A közel-keleti stratégia lényege az állandó bizonytalanság és egy úgynevezett „konstruktív káosz” fenntartása, hogy az egyes nemzetállamok elpusztításával újrarajzolhassák a térség térképét. Az IS jelenléte tökéletes ürügy volt az ismételt iraki beavatkozásra, amelynek segítségével biztosították, hogy az Erbilben található olajmezők a multinacionális cégek irányítása alatt maradjanak, az Egyesült Államok, Nagy-Britannia és Franciaország pedig ellenállás nélkül támogathassa az északi kurd területeket, az ország szétdarabolásának következő lépéseként.

„Ideje felismerni Irak feldarabolásának elkerülhetetlenségét (hiszen az ország ma nem egyéb, mint az iráni befolyás bástyája) és elkezdeni a jelenlegi Irak határain belüli független Kurdisztán támogatását.”A terv Irak esetében az ország három mini-államra történő feldarabolása, vallási és etnikai szempontok alapján: nyugaton egy szunnita Irak, keleten egy arab síita állam, északon pedig egy szabad Kurdisztán.
A három részre osztás előnyeiről már a 80-as években szó esett neoimperialista körökben, amikor Oded Yinon izraeli újságíró a World Zionist Organization lapjában „Stratégia Izrael számára a 80-as években” címmel írt erről, részletezve Izrael kiterjesztését és az Irak jelentette komoly akadályt erre a terjeszkedésre nézve:
Irak, amely egyrészről olajban gazdag, ám belső szakadás fenyegeti, garantált izraeli célpont jelölt. Megsemmisítése még Szíria pusztulásánál is fontosabb számunkra. Irak erősebb Szíriánál. Rövidtávon Irak jelenti a legkomolyabb veszélyt Izraelre nézve (12. o.). … Szíria megsemmisítése, majd Irak etnikai vagy vallási alapú, Libanonhoz hasonló szétdarabolása, Izrael elsőszámú hosszú távú célja a keleti fronton, míg ezen államok katonai hatalmának megsemmisítése a legfontosabb rövidtávú célkitűzés. (11. o.)
Yinon így folytatja:
Irakban lehetőség van az ország etnikai/vallási tartományokra történő felosztására, hasonlóan Szíriához az Ottomán időkben. Tehát három (vagy több) állam létezik majd három nagyváros, Baszra, Bagdad és Moszul körül, így a déli síita területek szétválnak a szunnitáktól és az északi kurdoktól. (12. o.)
Izrael tulajdonképpen a brit-amerikai
hatalom kiterjesztése a térségben. A Külkapcsolatok Tanácsára
specializálódott történész, Carroll Quigley az „Anglo-American Establishment”
című könyvében leírja (311. o.), hogy Arthur James Balfour,
Nagy-Britannia külügyminisztere 1916 és 1919 között, a
Balfour-nyilatkozat megalkotója, ami egyebek között megalapozta a Zsidó
állam (Izrael) Palesztinában történő megalapításának támogatását, a
Milner csoport tagja volt.
A Milner csoport a Royal Institute of
International Affairs (RIIA) vagy más néven Chatham House (a
Külkapcsolatok Tanácsának brit karja) elődje volt. Mindkét elit
szervezet legfőbb célja a globális birodalom megvalósítása.
A „Közel-Keleti Unió” megalakításának terve
A közel-keleten tapasztalt káosz és
bizonytalanság kialakulásáért közvetlenül felelős nyugati elit
szervezetek egy központosított, a szuverenitást felváltó szövetség
megalapítását javasolják az általuk létrehozott probléma megoldásaként, a
káoszból rend elvének klasszikus példájaként.
A New American
júliusban arról írt, hogy Ed Husain, a Külkapcsolatok Tanácsának
közel-keleti kutatásokért felelős munkatársa, a mai közel-keletet az EU
megalakulása előtti Európához hasonlította és ebből azt a következtetést
tárja az olvasók elé, hogy a folyamatos vérontás megoldása egy „Közel-Keleti Unió” létrehozása.
Hass hasonlóan közelítette meg a
helyzetet, a XVII. századi Európához hasonlítva a mai közel-keletet,
hozzátéve, hogy egy „új lokális rend” hiányában hasonlóan vészterhes
idők várnak a térségre:
„Egy új lokális rend felemelkedéséig, illetve ennek hiányában a végkimerülés beálltáig, a közel-kelet megoldandó probléma helyett inkább egy folyamatos helyzetkezelést igénylő állapot marad.”
Az EU mintájára létrehozott
kormánytestület nem új keletű elképzelés. 2008-ban, az amerikai
Institute of Peace agytröszt összejövetelén, maga az Iraki kormány
szorgalmazta egy kereskedelmi blokk létrehozását
az EU mintájára a közel-keleten, ami magában foglalná Szaúdi-Arábiát,
Iránt, Kuvaitot, Jordániát, Szíriát, Irakot, Törökországot és később
talán a Perzsa-öböl menti országokat is. A szervezet 2011-es eseményén
Abdullah Gül török elnök és Egemen Bağış, akkori EU ügyekért felelős
miniszter és tárgyaló biztos is részt vett, aki a következőket mondta:
„Mindannyian tudjuk, hogy az EU a történelem legsikeresebb béke és fejlesztési projektje, ami a véres háborút követte. Ma ugyanezek az elvárásaink a közel-kelet irányába.”
A jelen helyzetben nehéz lenne
megítélni, hogy a „Közel-Keleti Unió” valóban megalakul-e, az azonban
nem kérdés, hogy a közel-kelet térképének átrajzolása teljes gőzzel folyik.
Forrás: Global Research
http://idokjelei.hu/2014/09/kaoszbol-rend-a-kozel-keleten-kozel-keleti-unio/Forrás: Global Research
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése